פחות משבוע לפני אליפות אוסטרליה הפתוחה, רפאל נדאל ביטל את משחק הפתיחה שלו מול נובאק ג'וקוביץ 'בגביע ה- ATP וישחק בטורניר הראשון שלו ב- ATP העולמי מאסטרס 1000 השנה. הוא מודה שהוא "לא מוכן" לשחק בסיבוב הראשון בטורניר גראנד סלאם באוסטרליה.

לאחר שזכה בתואר השלישי שלו ברולאן גארוס, נדאל הפסיד בגמר מפרך של חמש מערכות לפדרר שנמשך שלוש שעות ו -45 דקות, אך הבטיח את תואר השנה השני בצרפת הפתוחה ברבע הגמר. בטורניר המאסטרס 1000 בטורניר ה- ATP העולמי בפריס, הוא הפסיד במשחקו בסיבוב הראשון לסטיב דארסיס הבלגי.

לאחר שראה את נדאל מנצח את ג'וקוביץ 'בגמר הפתוחה הצרפתי בשנה שעברה, השוויצרי צייץ שזה היה "כבוד אמיתי" לברך אותו על זכייתו 20 בגראנד סלאם. פדרר, שחזר מסדרת פציעות, ספד לנדאל לאחר זכייתו ואמר שהוא רוצה 'לברך את רפא על קאמבק פנטסטי'. אני מצפה שהוא יכה אותי במערכה הרביעית אבל הוא אפשר לי להילחם בדרך חזרה למשחק.

נדאל יעשה כל שביכולתו כדי למנוע מג'וקוביץ 'אחיזה בכדור, גם אם הוא יצטרך לסיים את ההגשה שלו. נדאל נמצא באותה סימן של רוג'ר פדרר עם 20 תארים בגראנד סלאם, אך כאשר השוויצרים לא התמודדו במלבורן לאחר ניתוח ברכיים, הספרדי הספיק להיות לראשונה בעל השיא הגדול בגברים. לרפאל נדאל, כיום בן 34, יכול להיות גם הסיכוי להאפיל על רוג'ר פדרר על תאר הסינגלים הגדולים בהיסטוריה. התגעגעתי לאליפות צרפת הפתוחה כיוון שראיתי שאין לי כמעט תקווה ואני שמח שעשיתי זאת.

אני חדור מוטיבציה מתמיד כי אני רואה הזדמנות לעקוף את היריבים רוג'ר פדרר ורפאל נדאל ולעלות עליו לראייה.

הספרדי בן ה -34 שואף לשבור את שיאו של רוג'ר פדרר במרבית תארי הגראנד סלאם בעונה אחת ולהפוך לשחקן המצליח ביותר בתולדות צרפת הפתוחה. נדאל זכה ב -11 תארים פתוחים צרפתיים מדהימים, והפך אותו למחזיק השיא בכל הזמנים בכל הזמנים באירוע. הוא רק שני ניצחונות לפני השיא של פדרר בן 18 ורוגר של 16, עם 17 גרנד סלאמים, אך הוא עדיין רחוק ניצחון אחד מאותו שיא.

נדאל זכה בתואר השמיני בצרפת הפתוחה ביום רביעי בערב, כשהוא מנצח את עמית הספרדי דייוויד פרר במערכות ישרות. כוכב הטניס העפיל כאחד המקצוענים לטורניר לזכות בתואר גראנד סלאם בשנה הראשונה שלו בגיל 34 לאחר ריצה מרשימה לחצי הגמר של אליפות אוסטרליה הפתוחה בשנה שעברה.

נדאל זכה בתואר הצרפתי ה -13 שלו על ידי ניצחון של ג'וקוביץ ', והשווה את שיאו של פדרר, שהיה 17 בתארים האחרונים בגראנד סלאם בתולדות הטורניר. נדאל תבע את תואר הגראנד סלאם השמיני שלו והמקום ה -14 הכללי, כולל חמישה נוספים בסבב ה- ATP, והפעם גבר על פדרר בגמר. זהו תואר הגראנד סלאם ה -14 שלו, העולה על שיא פדרר של 17 ניצחונות, אחד לפני השיא שלו ואחד לפני הרוג'ר ה -14.

בשנה שעברה הוכתר נדאל לטניסאי הטוב בעולם זו השנה השלישית. הוא הזרים אותו לספורט על ידי זכייתו בווימבלדון, שם ניצח את יריבו רוג'ר פדרר בגמר הארוך בהיסטוריה, זכה באליפות צרפת הפתוחה וקיבל הביתה מדליית זהב באולימפיאדת בייג'ין.

לאחר שהפסיד את גמר ווימבלדון לדג'וקוביץ ', נדאל ויתר על דירוג מספר 1 אחרי שהפסיד בגמר אליפות אוסטרליה ב -2019, אך התאושש וזכה בזכייה ב צרפת הפתוחה 2017, וקבע שיא. בשנה שלאחר מכן הוא הוביל את נבחרת גביע דייויס של ספרד לניצחון רביעי ברציפות והמשיך את הדומיננטיות שלו בגמר הסיבוב העולמי של ה- ATP בטענתו לתואר השלישי ברציפות ולתואר השלישי ברציפות בגראנד סלאם. הוא קבע את שיא הזכיות ברציפות באליפות צרפת הפתוחה ושבר אותה במאי שלאחר מכן כשהוא נסער בסיבוב הרביעי בטורניר מרוג'ר פדרר, המוביל בעולם הנוכחי.

רפא עקב אחריו בריצה של סיבוב שלישי באליפות אוסטרליה הפתוחה, שנמשכה עד לסיבוב השלישי כאשר התמודד מול לייטון יואיט.

לאחר שהפסיד לנובאק ג'וקוביץ 'בסיבוב הראשון באוסטרליה הפתוחה, נדאל הפנה עורף לג'וקוביץ', והביס אותו 6-3, 7-6 (4), 7-6 (3), 5-7, 3-5, 6-1, ושובר את ההגשה של יריבו בפעם השנייה בקריירה. לאחר מכן ראפה התמודד מול פדרר בסיבוב השלישי של הפתיחה הצרפתית, וניצח במערכות ישרות קדימה ואחורה. כעבור מספר שבועות, השניים נפגשו שוב בווימבלדון, שם ניצח שוב את פדרר וזכה בתואר הטורניר הרביעי ברציפות שלו והשווה את שיא מרבית תארי הגראנד סלאם על ידי איש בהיסטוריה עם רוג'ר בורג עם שבעה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *